Салах и ВАР донесоха първа победа на Египет

Салах и ВАР донесоха първа победа на Египет Снимка: Getty Images

С гол на Мохамед Салах Египет победи с 1:0 Гвинея-Бисау и взе първа победа в настоящото издание на Купата на африканските нации.

В първия мач от своята група D "фараоните" играха слабо и загубиха от Нигерия, а днес направиха куп пропуски, но измъкнаха успеха.

Звездата на Ливърпул се разписа в 69-ата минута, когато засече с мощен шут от воле центриране на Ел Сулия и това се оказа достатъчно за трите точки.

Преди попадението Египет създаде редица възможности, включително греда на Салах.

В 82-рата минута Мама Балде изравни за Гвинея-Бисау, но ВАР отмени попадението заради нарушение в атака и така спести на Салах и компания ново разочарование.

В групата води Нигерия с 6 т. пред Египет с 3 и Гвинея-Бисау и Судан с по 1.

С днешния успех Египет направи голяма крачка към елиминационната фаза, а предстои и двубой със Судан.