Шампионът Барселона разочарова "Камп Ноу"

Шампионът Барселона разочарова "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона си осигури титлата в Ла Лига този сезон, но разочарова "Камп Ноу" с домакинска загуба с 1:2 от Реал Сосиедад.

Микел Мерино и Александър Сьорлот отбелязаха головете за гостите, които имаха шанс да вкарат и още, но някои блестящи изяви на Тер Стеген не позволиха това.

Почетното попабение за гостите падна в 90-ата минута, след като Роберт Левандовски засече с глава центриране на Феран Торес.

Това бе първа домакинска загуба за Барселона от началото на сезона в Ла Лига и общо четвърта през кампанията досега.

Въпреки загубата феновете на "Камп Ноу" празнуваха, тъй като след края на мача бе и официалното награждаване, при което Серхио Бускетс вдигна титлата - 27-а в историята на каталунците.

Победата бе от изключителна важност за Сосиедад в борбата за зона "Шампионска лига". Тимът на Иманол Алгуасил събра 65 точки на четвъртата позиция, вече с пет пред Виляреал три кръга преди края.

Барса остава на върха с 85 т., на 14 пред Реал Мадрид, който ще може поне да намали изоставането си при гостуването си на Валенсия в неделя.