ВАР не успя да спре устрема на Германия, дебютант стана герой

ВАР не успя да спре устрема на Германия, дебютант стана герой Снимка: Getty Images

Германия си осигури място на четвъртфиналите в Лигата на нациите след домакинска победа с 1:0 над Нидерландия.

В едно от дербитата в турнира герой стана дебютантът за Бундестима Джейми Левелинг, който отбеляза единствения гол.

Футболистът на Щутгарт се разписа още във втората минута на мача, но тогава след дълга пауза ВАР изненадващо отмени гола заради много спорна засада.

В състава на Германия отсъстваха важни фигури, но въпреки това домакините продължиха с натиска си.

"Лалетата" някак успяваха да се защитават, но в 64-тата минута Левелинг все пак откри резултата с мощен шут.

Нидерландия не направи много в атака, но Шави Симонс се отчете с хубав далечен удар и гредата го спря.

В края пък Дониел Мален отправи опасен изстрел, който беше спасен от Бауман.

Германия води в група 3 на лига "А" с 10 т. и няма как да бъде изместена от едно от първите две места.

Нидерландия и Унгария имат по 5 т., а Босна е с 1.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.