Раздаването на наградите "Оскар" все още ли трябва да е най-голямата вечер за Холивуд? Не и според актьора Сет Роугън, който може да изреди няколко причини в защита на позицията си.
В разговор с журналист за Insider звездата от сериала на Hulu "Пам и Томи" сподели, че не разбира вълнението от наскоро обявените номинации за наградите на Американската академия по театрално и филмово изкуство.
Докато някои поздравяват избора на членовете на Академията, а други негодуват, че Лейди Гага и нейното изпълнение в "Домът на Гучи" е било пренебрегнато, Роугън е взел по-неутрална позиция - него просто не го е грижа.
"Не разбирам защо хората и индустрията се вълнуват толкова от това какви награди си даваме. Аз не се интересувам кой печели автомобилните награди. Никоя друга индустрия не очаква хората да изпадат в ентусиазъм заради наградите, които си раздават", казва актьорът в интервюто.
Той посочва и чрез през последните години гледаемостта на церемонията по връчването на статуетките пада главоломно.
"Може би това показва, че на хората спира да им пука. И защо трябва да им пука", на мнение е още Сет.
Що се отнася до зрителския интерес, актьорът е напълно прав. През 2021 г. наградите "Оскар" отбелязаха най-ниския си рейтинг в историята, като бяха задминати от наградите "Еми", "Златен глобус" и "Грами".
Организаторите на церемонията обаче имат намерение отново да върнат зрителите пред екраните тази година, обещавайки, че церемонията ще има водещ - нещо, което беше пропуснато последните две години.
Преди обявяването на номинациите се обсъждаше и добавянето на нова категория за популярен филм, но в течение на разговорите тази идея отпадна.
Раздаването на отличията за най-доброто от света на киното се провежда от 1953 г. насам, но през последните години е белязано от редица скандали.
От "само белите Оскари" до хомофобските шеги на Кевин Харт, които му струваха качването на сцената през 2019 г., трудно може да се посочи церемония, която да не е подмината от обществено недоволство. Докато логично не се стигна до въпроса - нужно ли е наградите да са толкова публични?