България победи Полша с 3:1

България победи Полша с 3:1 и записа втори пореден олимпийски успех в Лондон Снимка: fivb.org
България победи Полша с 3:1 и записа втори пореден олимпийски успех в Лондон

Националният волейболен отбор на България спечели втора поредна победа на Олимпиадата в Лондон - този път с 3:1 (25:22, 29:27, 13:25, 25:23) срещу Полша. Селекцията на Найден Найденов триумфира пред около 11 000 зрители в зала "Ърлс Корт" срещу шампиона в Световната лига и един от фаворитите за златния олимпийски медал във волейболния турнир.

С този успех българите направиха сериозна заявка за участие на четвъртфиналите - националният ни отбор вече има 6 точки от 2 мача, а следващият мач е на 2 август срещу Австралия.

Звездата на мача беше Цветан Соколов, като диагоналът отбеляза 28 точки.

В първия гейм играта вървеше с няколко изравнявания, а разликата в полза на българите се появи при 19:19 заради престъпване в атака на Бартман, а успешната блокада на Виктор Йосифов донесе 23:19, след което дойде и крайното 25:22.

Вторият гейм също премина при равностойна игра, а при втората пауза резултатът стана 16:13 за България след грешка при сервис на Курек. От 18:18 двата тима си разменяха точка за точка, а след това стигнаха и до 24:24, но успехът за 29:27 дойде след атака през центъра на Теодор Тодоров и контра на Тодор Скримов.

С 8:4 успяха да поведят поляците в третия гейм, а след това българите намалиха на 8:10, но със силна игра на Кубиак, Курек и Новаковски резултатът отскочи на 18:11, а след това и на 21:13 и после геймът свърши на 13.

В четвъртия гейм България поведе 7:4, после се стигна до 16:11 след поредната силна атака на Соколов, но съперникът им се добра до 17:17, после до 19:19. Авансът при 21:19 дойде с атака на Соколов, а атака през центъра на Виктор Йосифов донесе крайния успек с 25:23 и 3:1 гейма.