Спартак прати "студентите" на 1/4-финал в Европа

Лукойл Академик ще играе четвъртфинал в третия по сила турнир на Стария континент Снимка: sportal.bg

Българският шампион Лукойл Академик е вече на теория четвъртфиналист в турнира "Еврочалъндж".

Това стана факт, след като руският Спартак (Санкт Петербург) постигна четвърта поредна победа в група "I" като гост на БАРАК (Нетаня) с 80:70.

По-рано тази вечер "студентите" си свършиха своята работа, надделявайки над друг израелски тим - Макаби (Хайфа).

Домакините бяха равностойни срещу далеч по-класния си съперник до почивката, когато изненадващо дойде при 39:36 в тяхна полза.

След това обаче Спартак увеличи оборотите, заигра и за нашия шампион, и в крайна сметка спечели срещата.

Така два кръга преди края Спартак и Лукойл Академик са твърдо на първите две места, даващи право за продължаване напред.

Именно те ще се изправят един срещу друг следващата седмица в спор за лидерската позиция.