18-годишен квалификант изпоти Джокович в 4-часова битка на Australian Open

18-годишен квалификант изпоти Джокович в 4-часова битка на Australian Open Снимка: Getty Images

Новак Джокович стартира успешно защитата на трофея на любимия си турнир - Australian Open, с победа над квалификант, но след почти четири часа, прекарани на корта.

Световният №1 и рекордьор по титли от Големия шлем победи Дино Прижмич с 6-2 6-7(5) 6-3 6-4.

36-годишният сърбин имаше проблеми само във втория сет, в който допусна пробив, на няколко пъти изпусна нервите си и го загуби в тайбрек.

В останалите части Джокера нямаше особени проблеми. Дори в третия сет, в който бе пробит на два пъти от 18-годишния хърватин, но с три пробива на свой ред взе частта с 6-3.

Джокович пропусна първите четири мачбола, които получи на сервис на Прижмич, след което пропусна още два на свой сервис, но при седмия не сбърка и приключи мача в своя полза след 6-4 в последната част.

В следващия кръг 10-кратният шампион в Мелбърн ще се изправи срещу победителя от мача между двама от представителите на домакините: Алексей Попирин и Марк Полмънс.