Беларус излъчи нова шампионка на Australian Open

Беларус излъчи нова шампионка на Australian Open Снимка: Getty Images

Арина Сабаленка грабна титлата на Australian Open при жените, след като спечели класния финал срещу Елена Рибакина с 3:6, 6:4, 6:4.

Победителката взе своя първи трофей от Големия шлем и стана втората представителка на Беларус, която печели турнира след Виктория Азаренка.

Сабаленка се пребори за геройски обрат, след като загуби много оспорвания първи сет.

В него Рибакина поведе с пробив, а после двете размениха по още един пробив в поредни геймове и накрая представителката на Казахстан затвори убедително частта.

Вторият сет предложи изтощително дълги геймове, а Рибакина изпусна своите възможности за пробив и Сабаленка дръпна с 5:2.

Въпреки няколко пропуснати сетбола, накрая агресията на Сабаленка даде резултат и тя спечели сета.

В решаващата част 24-годишната тенисистка от Беларус поведе с пробив и сервираше за мача, но и в последния гейм победата ѝ не дойде без затруднения.

Тя пропусна три мачбола и трябваше да спасява точка за пробив, преди да успее от четвъртия опит да стигне до победата.

Триумфът връща Сабаленка на второ място в ранглистата, но тя остава далеч по точки от лидерката Ига Швьонтек.