Пропадането на Джокович продължава, взе само пет гейма от чилиец

Пропадането на Джокович продължава, взе само пет гейма от чилиец Снимка: Getty Images

Ужасните резултати на Новак Джокович през годината продължиха с поредно ранно отпадане от турнир и категорична загуба.

Този път сърбинът отстъпи с 2:6, 3:6 от чилиеца Алехандро Табило, който е №32 в ранглистата, и така приключи с Мастърса в Рим.

Табило надделя само за 67 минути и това беше най-значимата победа в кариерата му до момента.

Джокович пък напуска Рим още в третия кръг, а това е турнир, от който той има 6 титли и общо 12 финални мача.

От началото на 2024 г. Ноле не е достигал финал в нито един от четирите ATP турнира, в които участва.

Такива резултати и толкова бледа игра от негова страна не сме свикнали да виждаме, но въпреки това той остава начело в ранглистата.

До момента Джокович не беше отпадал в Рим на толкова ранна фаза.

За пръв път от 2018 г. той достига до фазата от сезона, в която е Ролан Гарос, без да е спечелил нито една титла.

Срещу Табило легендата така и не стигна до точка за пробив, а от своя страна четири пъти загуби подаването си и логично взе само пет гейма.

От 17 години не се беше случвало чилиец да победи първия в света - последният, който го беше направил, беше Фернандо Гонсалес, надделял над Роджър Федерер през 2007-а.