Голяма драма на "Камп Ноу" и леден душ за Барселона

Голяма драма на "Камп Ноу" и леден душ за Барселона Снимка: Getty Images

Барселона отпадна от Лига Европа след драматична загуба с 2:3 от Айнтрахт Франкфурт на "Камп Ноу".

Тимът на Шави Ернандес изигра слаб двубой и изоставаше с 0:3 чак до 91-вата минута, а финалният щурм дойде твърде късно и не беше достатъчен, за да предотврати сензацията.

Така с общ резултат 4:3 Айнтрахт хвърли бомбата в турнира и продължава към полуфиналите, където ще срещне английския Уест Хем.

Тази вечер германците бяха подкрепяни от огромен брой свои фенове на стадиона и ги зарадваха с вихрено начало.

Още в третата минута Ерик Гарсия събори Линдстьом при борба между двамата в наказателното поле и Айнтрахт получи дузпа, а Филим Костич я превърна в гол.

Мачът стана изключително удобен за гостите, които се защитаваха енергично и контраатакуваха мълниеносно.

Барса владееше топката през 70% от времето, но опасните положения бяха пред вратата на Тер Щеген.

В 36-ата минута Рафаел Сантос Боре вкара страхотен втори гол за Айнтрахт с топовен удар отдалеч.

Тимът му организира и още две опасни контри до почивката, а Барселона не успяваше да отговори с реална опасност пред Трап.

Едва в 55-ата минута Барса стигна до по-чисто положение и вратарят трябваше да спасява.

Айнтрахт продължи да играе добре и в 67-ата минута Костич вкара втория си гол с добре насочен удар по диагонала - 3:0.

В 84-тата минута попадение на Серхио Бускетс беше отменено заради засада, но няколко минути по-късно халфът все пак се разписа с неспасяем удар.

Щурмът на Барса обаче беше твърде късен и дори 9-те минути продължение на стигнаха.

В 109-ата минута домакините получиха дузпа, а Н'Дика беше изгонен за втори жълт картон.

Мемфис Депай за малко да се издъни от бялата точка, но след намесата на Трап топката се отби в горната греда и все пак премина голлинията.

За Барселона обаче нямаше повече време и с последния съдийски сигнал отборът приключи кампанията си в Лига Европа.