Карик посвети победата над Виляреал на Солскяер

Карик посвети победата над Виляреал на Солскяер Снимка: Getty Images

Временният треньор на Манчестър Юнайтед - Майкъл Карик, изрази задоволството си от победата над Виляреал с 2:0, с която "червените дяволи" си осигуриха първото място в група F.

Юнайтед има десет точки на върха, с три повече от Виляреал. Дори "жълтата подводница" да победи в последния си мач - гостуване на Аталанта (6 т.), а Юнайтед да загуби домакинството си на Йънг Бойс (4 т.), няма как да бъде изместен от първата позиция заради по-добрите си показатели (две победи) в директните двубои с испанския тим.

Карик посвети победата на вече бившия мениджър Оле Гунар Солскяер.

"Казах го и на момчетата - последните дни не бяха лесни за никой в клуба - каза временният треньор на "червените дяволи".

Радвам се за победата, но тя е за Оле. Доволен съм и от титулярите, и от момчетата, които се появиха от пейката. Усещаше се отборният дух."

Карик бе доволен и от начина, по който отборът успя да се възстанови след загубата с 1:4 от Уотфорд през уикенда.

Головете за "червените дяволи" отбелязаха Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо, а благодарение на победата, Карик ще може да даде почивка на голяма част от титулярите си в последния мач от групата срещу Йънг Бойс на 8 декември.