Нова драма с Леверкузен, финал и рекорд!

Нова драма с Леверкузен, финал и рекорд! Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен се класира за финала в Лига Европа и в още един мач се спаси по драматичен начин от загуба, за да запише невероятен рекорд.

Новият германски шампион завърши 2:2 срещу Рома в полуфиналния реванш, след като изоставаше с 0:2 до 83-тата минута.

Дотогава общият резултат беше 2:2 и мачът отиваше към продължения.

Две дузпи, отбелязани от Леандро Паредес, бяха дали добра преднина на гостите.

Нелеп автогол на Джанлука Манчини обаче се оказа фатален за "вълците". До него се стигна при ъглов удар, след който вратарят Свилар пусна топката между ръцете си, а тя се удари в главата на Манчини и влезе във вратата.

В 97-ата минута пък Йосип Станишич се разписа за 2:2 и в 49-и пореден мач Байер остава непобеден.

Тимът изпревари Бенфика и вече еднолично държи рекорда в европейския футбол за най-дълга серия без загуба.

Така Леверкузен ще се бори за трофея на финала, а там съперник ще бъде друг италиански тим - Аталанта.

Бергамаските постигнаха убедителна победа с 3:0 у дома срещу Олимпик Марсилия и с общ резултат 4:1 преодоляха полуфиналната фаза.