Шестият в Италия се подгира на Ливърпул на "Анфийлд"

Аталанта поднесе огромна сензация, побеждавайки Ливърпул с 3:0 като гост в първия двубой между двата тима от четвъртфиналите на Лига Европа. Така "бергамаските" са с единия крак в топ 4, като евентуално очакват победителя от сблъсъка между Бенфика и Марсилия.

Срещата на "Анфийлд" започна доста двуостро, като италианците веднага загатнаха, че са готови да поднесат изнена. Пашалич направи ранен пропуск, след което Ливърпул пое инициативата.

В 15-ата минута Дарвин Нунес пропусна великолепен шанс да открие резултата. Той бе изведен от Къртис Джоунс сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Следващата добра възможност дойде след изключителен удар на Елиът, след който топката се удари в горната греда.

В 38-ата минута обаче защитата на "червените" се пропука и резултатът бе открит. Дзапакоста бе оставен да пробие отдясно и да намери напълно непокрития Скамака в наказателното поле. Ударът на нападателя не бе силен, но Келъхър не се намеси добре и остави топката да мине покрай него.

През втората част положенията започнаха да се редят пред вратата на гостите, но Нунес и Салах не намирха пътя към вратата.

Тимът от Бергамо атакуваше доста по-рядко, но когато го правеше, създаваше великолепни положения. След час игра отбраната на домакините за пореден път проспа нападение на съперника. Де Кетеларе бе изведен отдясно и с великолепно центриране намери Скамака пред вратата, а той стреля веднага и удвои аванса на гостите. Малко по-късно Аталанта спокойно можеше да отбележи още един гол, но Коопмайнерс пропусна прекрасна възможност.

Шокът край Мърси стана пълен в самия край. Скамака се размина с хеттрик в 81-вата минута, след като не успя да уцели вратата след удар с глава отблизо. Този пропуск се оказа без значение, защото секунди по-късно Пашалич отбеляза трети гол във вратата на Келъхър. Той се разписа от добавка, след като вратарят отрази удар на Едерсон, а при цялата атака защитата на Ливърпул стоеше статично и гледаше отблизо как играчите на съперника си подават.

В крайна сметка 0:3 и планина за изкачване за Ливърпул. Не че не стават чудеса...