ЦСКА не успя да пречупи норвежци на "Васил Левски"

ЦСКА не успя да пречупи норвежци на "Васил Левски" Снимка: Lap.bg

ЦСКА не успя да победи норвежкия Бодьо/Глимт и завърши 0:0 на "Васил Левски" във втория си мач от груповата фаза на Лигата на конференциите.

"Червените" изиграха оспорван и равностоен мач срещу шампиона на Норвегия, но има защо да съжаляват, че не взеха трите точки.

През първото полувреме играчите на Стойчо Младенов използваха домакинското си предимство, играха по-добре и доминираха над съперника.

През втората част обаче силите им привършиха и те дадоха инициативата на противника, а в последните минути и двата тима имаха по едно чисто положение.

Още в 6-ата минута Греъм Кери стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят Хайкин спаси.

Последваха още няколко опасности в пеналта на Бодьо/Глимт, но гостите постепенно влязоха в мача и започнаха да създават повече проблеми на Густаво Бусато.

Стражът на ЦСКА направи спасяване в 58-ата минута, а малко по-късно Иван Турицов беше на точното място и изчисти пред голлинията.

4 минути преди края дойде златният шанс на ЦСКА да спечели двубоя, но изстрелът на Жорди Кайседо беше майсторски спасен от Хайкин.

В заключителните секунди Бодьо/Глимт вкара във вратата на Бусато, но за щастие беше отсъдено нарушение.

Играчите на гостуващия тим протестираха бурно срещу рефера, но той не уважи претенциите им и мачът свърши без попадения.

Така ЦСКА записа първа точка в своята група C на Лигата на конференциите.

Водач е Рома с 6 т. след днешната победа на "вълците" с 3:0 като гости на Зоря Луганск.

Бодьо/Глимт е втори с 4 т., следват "червените" с 1 и Зоря с 0.

На българския тим му предстоят мачове с украинците, които трябва да бъдат спечелени, за да се запазят шансовете за излизане от групата.