Разочарованият Дешан: По-добре да бяхме паднали с 0:3

Разочарованият Дешан: По-добре да бяхме паднали с 0:3 Снимка: Getty Images

Селекционерът на Франция Дидие Дешан бе изключително разочарован след загубата от Аржентина. "Петлите" бяха на крачка от защитата на световната си титла, но загубиха след изпълнение на дузпи след вълнуващо 2:2 в редовното време и 3:3 в продълженията.

"По-добре да бяхме паднали с 0:3, тогава нямаше да съжалявам толкова. Тогава нямаше да има какво да кажа - заяви Дешан. -

Не направихме каквото трябва в първия един час, но след това показахме кураж, енергия, класа. Изстискаме Аржентина. Но накрая вижте как завърши всичко.

Когато си докосвал нещо и то ти се изплъзне накрая, е още по-тежко. Но ще трябва да се примирим."

Наставникът на Франция обясни и двете двойни смени. В края на първото полувреме Дешан извади Оливи Жиру и Усман Дембеле, за да пусне Маркус Тюрам и Коло Муани. В 70-ата минута пък изкара Антоан Гризман и Тео Ернандес, като на техните места се появиха Кингсли Коман и Едуардо Камавинга.

И четирите смени проработиха добре, но не достатъчно, за да може Франция да излезе краен победител в дуела с Аржентина.

"Направих тези промени, защото не бях доволен. Знаех, че можем да играем по-добре. Това по никакъв начин не означава, че хвърлям вината за загубата върху играчите. Заради различни причини не успяхме да покажем най-доброто, на което сме способни, но няма да влизам в подробности", каза още Дешан.