От Huawei са твърдо решени да покажат, че последните сътресения около технологичния гигант не ги смущават. Доказателство за това е премиерата в Лондон на новата серия бюджетни флагмани - Honor 20 и Honor 20 Pro.
Huawei вече успешно наложиха Honor като бранд, който комбинира екстрите на по-скъпите флагмани с по-изгодна за потребителите цена.
В това отношение новият Honor 20 не прави изключение. Той е снабден с чипсет Kirin 980, точно както и смартфоните от серията Huawei P30. Разполага и с 8 гигабайта RAM като батерията също не отстъпва на P30 - тя е 4000 mAh. С други думи - откъм хардуер Honor 20 не отстъпва особено от по-скъпите си "събратя".
Освен това той се отличава с цветен дизайн. Гърбът на телефона е стъклен и създава холографски ефект. За първи път компанията използва технологията Tripe 3D Mesh - в задния капак са вградени миниатюрни призми, които създават оптическата илюзия за дълбочина.
Смартфонът ще се предлага в четири цвята - фантомно черно (с лилав ефект), фантомно синьо (което на светлина прелива в зелено), среднощно черно и сапфирено синьо.
Honor 20 серията е с 6,26-инчов All-view LCD дисплей.
Той има два режима на работа в зависимост от предпочитанията на потребителя. По подразбиране дисплеят е на "Ярък" режим, но можете да превключите на режим "Нормален", ако предпочитате екрана на смартфона си в по-топли цветове.
Една от първите забележими разлики с Huawei P30 е именно в дисплея. Още на пръв поглед се вижда, че Honor не разполага с капковидния прорез за предна камера (т. нар. "ноч"). Вместо това тя е вградена по начина, по който е разположена и при Samsung Galaxy S10. Самата предна камера е 32 мегапиксела във всички варианти на Honor 20.
Задните камери на Honor 20 са четири като основната е 48 мегапиксела. Освен нея има широкоъгълна 16-мегапикселова камера и 2 мегапиксела макро камера. Снабден е и с 8-мегапикселов зуум, който комбинира оптично и хибридно приближаване на далечните обекти. Дигиталното увеличение е до 30 пъти.
Honor 20 пристига и с AIS супер нощен режим на снимане, както и технология с изкуствен интелект за стабилизиране на кадрите.
Друга голяма новост за Honor е промененото разположение на сензора за пръстов отпечатък. При доста от по-старите модели на Huawei и Honor той беше на гърба на устройството. От една страна с подобно разположение се свиква лесно, но от друга близостта със задните камери понякога се оказваше неудобство.
В серията P30 пък сензорът за пръстов отпечатък е вграден в дисплея. Honor 20 решението е друго - сензорът е отдясно и е буквално вграден в бутона за включване и изключване. Идеята на производителят е, че повечето потребители използват смартфона си с палец или показалец, опрени на страничния ръб.
Затова от компанията са преценили, че това ще е едно адекватно решение за позициониране на сензора за пръстов отпечатък. Концепцията не е изцяло нова - има я при Samsung в Samsung Galaxy S10e, както и при някои модели на Sony. Тепърва предстои да видим дали подобна промяна ще се наложи като тенденция.
Най-вероятно вече се чудите с каква операционна система ще се предлага Honor 20. Отговорът е "Android".
Серията идва със собствена версия на Android - Magic UI, която е изградена по подобие на EMUI на Huawei. Така клиентите няма да бъдат лишени от обичайния набор от приложения на Google, но конфигурацията щади батерията много повече, отколкото ако устройството работеше с обикновен Android.
По-рано през май месец стана ясно, че Honor 20 ще получава по-голямата част от ъпдейтите на операционната система на Google.
Това е част от консенсус между Huawei и американската компания. Не се знае дали споразумението ще издържи напред във времето, но за момента е сигурно, че купувачите на Honor 20 ще са в крак с най-новото от Android.