Юнайтед отново изнерви, но все пак победи

Манчестър Юнайтед се добра до трудно 2:1 над Уест Хам на "Олд Трафорд" в двубой от 6-ия кръг на Висшата лига. Победата бе едва втора за "дяволите" в първенството от началото на сезона.

Юнайтед изстрада успеха, след като поведе Уейн Рууни остава си съотборниците си с човек по-малко повече от половин час след червен картон. Английският национал бе извел своите още в 5-та минуа, а Робин ван Перси удвои, като даде надежди за лесни три точки.

Диафеа Сако обаче намали до почивката, а през второто полувреме изгонването на Рууни затрудни много домакините. В самия край Кевин Нолан вкара гол, който бе отменен заради засада.

Челси се справи по безапелационен начин с Астън Вила, побеждавайки го с класическото 3:0 на своя "Стамфорд Бридж". Оскар, Диего Коща и Вилиан бяха точни за лондончани.

Шампионът Манчестър Сити се върна на победния път след три поредни мача без успех в актива си. "Гражданите" постигнаха трудна победа с 4:2 в гостуването си на Хъл Сити. Гостите на "Кей Си Стейдиъм" първи взеха преднина от два гола след точни изстрели на Серхио Агуеро в 7-ат и Един Джеко в 11-та минута.

"Тигрите" обаче стигнаха до изравняване след автогол на Еляким Мангала в 21-та минута и попадение от дузпа на Абел Ернандес в 32-та минута. Отново Един Джеко в 68-ата минута и Франк Лампард в 87-та минута все пак донесоха успеха на гостите.