Мартин напусна бесен при драматичен успех на Болтън

Мартин нямаше поводи за радост в мача срещу Блекбърн и си позволи да негодува срещу своя мениджър Снимка: Ройтерс

Българският национал Мартин Петров едва ли ще запомни с добро двубоя на неговия Болтън срещу Блекбърн, въпреки драматичната победа с 2:1 на "Рийбок Стейдиъм".

Той бе сред най-активните на терена, но въпреки това при резултат 1:0 бе заменен в 77-ата минута от Матю Тейлър. Смяната предизвика гнева на Марто, който видимо недоволстваше от решението на мениджъра Оуен Койл, че напуска преждевременно терена.

Нашенецът дори отказа в първия момент да облече подадената му грейка, като вместо това се разправяше със своя треньор и ръкомахаше.

Нервите на Петров бяха обтегнати две минути след откриването на резултата. Той успя да се разпише в мрежата на Блекбърн, но голът бе отменен поради нарушение на негов съотборник в атака.

Всичко интересно в този мач се случи след почивката. Първо в 56-ата минута домакините останаха с 10 души на терена заради втория жълт картон на Марк Дейвис.

Последваха добри минути за гостите, които създадоха няколко възможности за гол, но без успех. Въпреки численото си предимство те допуснаха попадение в тяхната мрежа в 65-ата минута, когато Фабрис Муамба получи топката непокрит в пенала, финтира защитник и я прати в неохранявания близък ъгъл.

Драмата настъпи в заключителните минути на двубоя. Първо в 87-ата Маме Бирам Диуф се озова сам срещу Яскилайнен и с изстрел над неговия плонж изравни.

Веднага в ответната атака Болтън подпечати трите точки, след като Кевин Дейвис даде дълъг пас към Холден, който от воле вдигна публиката на крака.

След тази победа Болтън се изкачи на 5-о място в таблицата с 26 точки, колкото има и шестият Тотнъм. "Шпорите" обаче играят по-късно тази вечер срещу шампиона Челси.

В другия мач по същото време Уулвърхемптън победи минимално Бирмингам с 1:0. Точен за "вълците" бе Хънт в края на първото полувреме.