Интер би, Милан не успя

Коутиньо отбеляза втория гол за Интер срещу Каляри и затвърди успеха на своя тим на "Сан Сиро" Снимка: Getty images

По различен начин се представиха двата милански тима - Интер и Милан в срещите от 12-я кръг на серия „А".

На собствения си стадион „Сан Сиро" Интер спечели с 2:1 срещу Каляри. Попаденията за „нерадзурите" бяха дело на Тиаго Мота и Коутиньо, за гостите от Каляри се разписа резервата Хоакин Ларивей. Телевизионните повторения обаче показаха, че при пасът към него Тиаго Мота е бил в засада. Въпреки това попадението му, което е негово второ от началото на сезона, бе зачетено. Коутиньо пък се разписа едва за втори път с екипа на Интер.

За Интер това е едва трета победа от началото на сезона и втора като домакин. Въпреки че бяха без шестима основни играчи в лицето на Майкон, Лусио, Кристиян Киву, Уесли Снайдер, Диего Форлан и Диего Милито, „нерадзурите" не допуснаха нова издънка. Успехът им можеше да бъде  и по-изразителен ако ударите на Джампаоло Пацини и Мауро Сарате не бяха попаднали в гредите.

На Каляри не помогна и факта, че именно този двубой бе дебютът на новия им треньор Давиде Балардини. Тимът записа трета поредна загуба и общо четвърта от началото на сезона.

Другият милански гранд - Милан пък направи 0:0 с Фиорентина като гост. Двубоят ще се запомни със силните изяви на вратаря на Фиорентина Артур Боруц и със спорните решения на рефера Паоло Силвио Мадзолени. Той отмени гол на Кларънс Зеедорф заради несъществуваща засада.

Освен това „росонерите" протестираха за неотсъдени дузпи през първото и второто полувреме. През първата част Валон Бехрами игра с ръка, а в последната минута на мача младокът Матия Настасич за малко да скъса фланелката на завърналия се след двумесечно лечение на травма Алешандре Пато.

Бразилецът се появи в игра в 73-та минута, но не успя да спази традицията и да вкара гол на Фиорентина. До този момент Пато имаше четири поредни попадения на стадиона на „виолетовите" и общо пет от пет мача срещу този съперник. Другият нападател на Милан - Златан Ибрахимович пък не успя да вкара своя гол №100 в серия „А".

Равенството спря серията от пет поредни победи на Милан в шампионата и попречи на „росонерите" да излязат начело. На първо място вече е Лацио, който направи 0:0 с Наполи като гост.