Ювентус с тринайсето равенство!

Бившият нападател на Ювентус Марко ди Вайо открива резултата в срещата Снимка: Getty Images
Бившият нападател на Ювентус Марко ди Вайо открива резултата в срещата
Треньорът на "бианконерите" Антонио Конте запази спокойствие въпреки третото поредно реми на тима си Снимка: Getty Images

Италианският гранд Ювентус постигна смайващото тринайсето равенство през сезона в Серия „А", завършвайки 1:1 в гостуването си на Болоня в отложен мач от ХХIII кръг.

Така „бианконерите" пропуснаха шанса да настигнат шампиона Милан в класирането и в момента изостават с две точки от него.

Резултатът в Болоня бе открит от бившия ювентинец - ветеранът Марко ди Вайо, който се разписа във вратата на Джанлуиджи Буфон при контраатака в 17-ата минута.

През второто полувреме черногорският нападател Мирко Вучинич изравни за гостите и фиксира крайния резултат.

В 84-ата минута защитникът на Юве Леонардо Бонучи бе изгонен с втори жълт картон, което усложнява допълнително ситуацията в отбраната на торинския клуб преди гостуването на Дженоа в неделя, с оглед на контузиите на Джорджо Киелини и Андреа Бардзали.

„Тези отсъствия трябва да ни помогнат да израснем като отбор. Ще видим, възможно е да пусна Артуро Видал в защита. Трябва да победим в Генуа въпреки проблемите", коментира ситуацията треньорът на Ювентус Антонио Конте.

Бившият капитан на „черно-белите" отказа да приеме, че със серията от три поредни равенства 1:1, тимът му е загубил победната си инерция и се предава в битката за титлата.

„Не мисля, че губим скорост. Не е правилно да разсъждаваме така след този мач. Доказахме, че в отбора ни има страхотни момчета, на които може да се разчита. Ако има някакво забавяне в развитието ни, то е само по отношение на резултатите. Срамота е, че не успяхме да вкараме повече голове при положенията, които създадохме, но важното е, че тези играчи мразят да губят и това си личи от поведението им на терена", заяви специалистът.