Страхотен Григор Димитров помете Флориан Майер

Григор бе блестящ срещу Майер Снимка: AFP
Григор бе блестящ срещу Майер

Григор Димитров си уреди среща с Рафаел Надал на 1/4-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,6 млн. евро. Първата ни ракета не остави шансове на Флориан Майер и отвя германеца с лекота с 6:2, 6:4 за час и 7 минути.

След успеха над 10-ия в света Янко Типсаревич, Гришо се справи и с Майер, който е няколо места пред него в световната ранглиста. Сега обаче предстои часът на истината срещу Краля на клея. Рафа Надал отсъстваше дълго време заради контузия, но е устремен към целта си да си върне позициите в мъжкия тенис.

Испанецът, който се бори за деветата си поредна титла в надпреварата, се наложи със същия резултат 6:2, 6:4 над Филип Колшрайбер (Германия), а мачът продължи час и 20 минути. Иначе Григор не срещна трудности срещу Майер в първия сет и даде на съперника си само два гейма.

Григор срещна известни трудности при взимането на първото си подаване във втората част, когато изоставаше с 15:40 и му се наложи да отразява два брейкпойнта. Българинът обаче спечели четири последователни точки и спаси гейма.

При 2:1 първата ни ракета получи три възможности за пробив и макар че не успя да реализира първата, не пропусна втория си шанс и взе подаването на съперника си.

Гришо сервира за мача при 5:3, но вместо да сложи точка на срещата, се стигна до връщане на пробива и така германецът намали резултата на 5:4. Още в следващия гейм обаче хасковлията поведе с 40:15 и приключи двубоя с втория си мачбол.