Уест Бромич шокира на "Емирейтс", Ливърпул пак не победи

Арсенал не успя да надбори юнаците от Уест Бромич Снимка: Getty
Арсенал не успя да надбори юнаците от Уест Бромич

Намиращият се в страхотна форма от началото на сезона Арсенал се срина буквално от нищото на своя "Емирейтс" в Лондон, падайки с 2:3 от стабилно играещия до момента новак във Висшата лига Уест Бромич Албион.

Това бе и първа загуба на "артилеристите" в Премиършип, които до момента имаха три победи и две равенства, и заемаха второто място във временното класиране заедно с Манчестър Юнайтед.

В 73-ата минута привържениците на домакините не вярваха на очите си, когато се обръщаха към светлинното табло и виждаха 0:3.

Всички попадения в срещата паднаха след почивката, като преди нея гостите пропиляха дузпа чрез Крис Брънт, който би слабо и Алмуния спаси.

Испанският страж на столичани обаче нямаше какво да направи в 50-ата минута, когато Томас намери отлично Одемвинги и бившият нападател на Локомотив Москва откри отблизо.

Само три минути по-късно "топчиите" допуснаха и второ попадение в своята врата. Грешникът от първото полувреме Брънт даде отличен извеждащ пас към Гонсало Яра и вторият би покрай Алмуния за 2:0.

Шокът за Арсенал бе пълен в 73-ата минута, когато Брънт съвсем изкупи вината си, правейки втора асистенция, този път на Томас.

Лондончани се вдигнаха на отчайващ щурм, който стигна само до две техни попадения. В 75-ата минута Насри преодоля вратаря на гостите Карсън след индивидуална акция измежду няколко защитници на Уест Бромич и шут в напречната греда.

Отново той реализира в 90-ата минута след асистенция на Аршавин, но 5-минутното добавено време не стигна.

И този кръг Ливърпул не съумя да победи, завършвайки 2:2 на "Анфийлд" срещу Съндърланд. Въпреки това мачът започна добре за "бийтълсите", които още в 5-ата минута поведоха чрез Дирк Каут.

До попадението се стигна по изключително куриозен начин. Защитникът Майкъл Търнър върна прекалено слабо назад към своя вратар Минолет от свободен удар. Топката бе догонена от Фернандо Торес, който подаде вдясно към непокрития Каут и той порази целта.

"Черните котки" не се отчаяха и след само двайсетина минути се върнаха в мача. В 25-ата минута Поулсен спря с ръка в наказателното поле изстрел на гостите, а Дарън Бент би от бялата точка под плонжа на Рейна за 1:1.

Три минути след подновяването на играта той изведе своя тим напред, когато Онуоха центрира от дясното крило към малкото наказателно поле на Ливърпул и Бент с летящ прати топката във вратата.

Усилията на домакините стигнаха до 2:2, след като капитанът Торес записа нова асистенция, а Джерард вкара с глава.

Любопитен е и резултатът на "Ъптън Парк", където закъсалият Уест Хем пое глътна въздух и постигна първата си победа в пъренството, налагайки се с 1:0 над амбициозния състав на Тотнъм.

Попадението за "чуковете" бе дело на французина Фредерик Пикион в 29-ата минута, засичайки с глава центриране на Марк Нобъл.