Джокович продължава, очаква го мач с Чилич

Джокович - Чилич обещава да е интересен двубой Снимка: gettyimages
Джокович - Чилич обещава да е интересен двубой

Новак Джокович се класира за осминафиналите в Индиън Уелс след победа над 91-ия в света Алехандро Гонсалес от Колумбия. Срещата продължи 1 час и 38 минути и завърши с победа на Ноле с 6:1, 3:6, 6:1.

В спор за място на четвъртфиналите поставеният под номер 2 в основната схема ще срещне Марин Чилич.

Той от своя страна надигра Томи Робредо с 6:3, 6:4 и стана първият тенисист през сезона, достигнал границата от 20 спечелени мача. Джон Иснър също прескочи 3-ия кръг, побеждавайки тайванеца Лу Йен-Хсун с 6:4, 6:3.

Съперник на американеца финалите ще бъде Фернандо Вердаско (Испания), който поднесе изненада, след като не даде дори сет на световния №9 Ришар Гаске (Франция), отстранявайки го със 7:6(5), 6:1 след час и 3 минути игра. Напред продължава и друг испанец.

Фелисиано Лопес достигна четвъртия кръг за първи път от 12 участие в Индиън Уелс след пълен обрат срещу Михаил Кукушкин от Казахстан с 1:6, 6:3, 6:4.

Следващият противник на Лопес ще бъде французинът Жулиен Бенето, който спря победния ход на младия австриец Доминик Тийм със 7:6(4), 6:3. Сред осминафиналистите е и Роберто Баутиста Агут, който постигна трудна победа над Ярко Ниеминен 6:2, 4:6, 7-6(6).