Ювентус и ПСЖ победиха като гости

Ювентус и ПСЖ остават с шансове за трофея Снимка: Getty Images
Ювентус и ПСЖ остават с шансове за трофея

С две победи за гостите започнаха осминафиналите на Шампионската лига.

Пари Сен Жермен се поздрави с 2:1 при визитата си на "Местая" на Валенсия, докато Ювентус бе много убедителен срещу Селтик в Шотландия и си тръгна с класическото 3:0.

Гостите играха пестеливо и в голяма част от мача изглеждаше, че са надиграни от "детелините". Италианците обаче показаха перфектна ефективност в предни позиции и с голове на Алесандро Матри в 3-та, Клаудио Маркизио в 77-та и Мирко Вучинич в 83-та минута постигнаха победата в мача, която ги доближава изключително много до продължаване на четвъртфинал в турнира.

ПСЖ изигра перфектни 90 минути, но две ситуации в даденото от съдията продължение помрачиха настроението при французите.

ПСЖ поведе с 2:0 през първата част след голове на Есекиел Лавеци и Хавиер Пасторе, но в 90-ата минута Адил Рами намали за домакините.

В последните моменти на мача пък Златан Ибрахимович си изкара червен картон за грубо влизане срещу съперник.