Галатасарай надигра Фенербахче в суперсблъсъка на Турция

Галатасарай свали Фенербахче от върха в турската Суперлига Снимка: Reuters
Галатасарай свали Фенербахче от върха в турската Суперлига

Отборът на Галатасарай спечели голямото дерби на Турция, надигравайки категорично шампиона Фенербахче с 3:1 пред своята 50-хилядна френетична публика на "Тюрк Телеком Арена".

Така "сараите" изместиха от първото място своя най-голям противник в местната Суперлига благодарение на по-добрата си голова разлика. И двата гранда от Истанбул са с по 28 точки.

Дерби обаче не се получи, тъй като домакините от Галатасарай властваха почти през всичките 90 минути на терена.

Още до почивката те можеха да водят с разгромен резултат, като само в първия половин час пропиляха 4-5 чисти голови възможности.

Стомната на Фенербахче в крайна сметка се счупи в 33-ата минута, когато бившият играч на Арсенал Емануел Ебуе прати топката с диагоналеш шут в далечния на Волкан Демирел ъгъл.

Натискът на "Чим Бом" не спря дотук и те стигнаха до втори гол четири минути преди паузата. Друг бивш представител на английската Висша лига Юхан Елмандер бе изпуснат от защитниците на "фенерите", напредна необезпокояван и с мощен шут от няколко метра успя да провре топката през плонжа на Демирел.

Шампионите тръгнаха на тотален щурм веднага след подновяването на играта. Действията им напред оголиха много празни пространства в защита и при една от многобройните контраатаки на Галатасарай падна и третият гол.

В 66-ата минута екс-футболистът на Ювентус Фелипе Мело успя да засече с глава центриране на Селчук Инан отляво, с което уби всякаква интрига.

Буквално в последните секунди на срещата Алекс от гостите вкара почетен гол, засичайки ниско центриране на Мирослав Щох.