Бразилия като Аржентина, започва с безлично равенство

Бойките венецуелци спряха петкратния първенец на планетата на Копа Америка Снимка: ca2011.com
Бойките венецуелци спряха петкратния първенец на планетата на Копа Америка

По подобие на Аржентина и Бразилия стартира с разочароващо равенство представянето си на турнира Копа Америка.

"Селесао" завърши 0:0 с аутсайдера в група "B" Венецуела и заслужено бе изпратен с освирквания от своите фенове.

Настоящият носител на трофея водеше като цяло играта, като превъзходството бе по-осезаемо през първата част.

Тогава бразилците имаха и претенции за дузпа за игра с ръка, но повторенията показаха, че топката се удря в рамото на венецуелски бранител.

Изгодни положения за гол пропиляха Робиньо, Пато и Неймар.

От своя страна далеч по-скромния съперник също не бе далеч от това да направи сензацията пълна, като на няколко пъти след почивката контраатакуваше опасно.

Следващият мач на Бразилия е на 9 юли от 22:00 часа българско време срещу състава на Парагвай, който трябва по-късно да изиграе своя мач с Еквадор.