Юнайтед прескочи Олимпик, Интер прати Ван Гаал и Байерн в ада

Чичарито отбеляза два гола-близнаци във вратата на Олимпик Снимка: Getty Images
Чичарито отбеляза два гола-близнаци във вратата на Олимпик

Манчестър Юнайтед очаквано се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига. Това стана факт след победа с 2:1 срещу Олимпик (Марсилия) в реванша на "Олд Трафорд".

Въпреки това френският шампион не дойде като обречен в "Театъра на мечтите" и имаше реалната възможност да отстрани по-именития си съперник.

За "червените дяволи" пък не игра Димитър Бербатов, който в пореден важен мач остана на резервната скамейка.

Мексиканецът Хавиер Ернандес отбеляза и двете попадения за Юнайтед, които станаха по един и същ начин.

Първо още в 5-ата минута той получи удобен пас отляво на Рууни и засече топката от непосредствена близост.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Валенсия намери Гигс по дясното крило. Уелсецът центрира по земята към Чичарито, за да може той да покачи.

Преди това сериозни пропуски пред вратата на Ван дер Саар направиха Жиняк и Диавара.

Лъч надежда се появи за гостите в 82-ата минута след изстрел на Браун с глава в собствената си врата, но за повече нямаха сили.

Далеч по-драматично бе на другия двубой тази вечер, който противопостави финалистите от последния финал в Лигата Байерн и Интер.

Немският колос имаше гол преднина от първата среща на "Джузепе Меаца", но той бе мълниеносно заличен още в 4-ата минута от Ето'о, останал сам срещу Крафт.

В 21-ата обаче Жулио Сезар направи много груба грешка, изпускайки топката след изстрел на Робен, от което се възползва Гомес и той с гръб към вратата я прати в нея за 1:1.

Десет по-късно Мюлер остана очи в очи със стража на "нерадзурите" и би технично в далечния му ъгъл.

Холандският национал Уесли Снайдер върна надеждите за Интер в 63-ата минута с хубав диагонален шут по земята от границата на наказателното поле.

Кулминацията на срещата бе в 88-ата минута. Ето'о се пребори за една топка в близост до пенала на домакините, намери вдясно Пандев и той с много точен удар я прати в горния десен ъгъл за кеф на феновете на Интер и за ужас на Луис ван Гаал.

Чепатият холандски наставник е поставен на дузпата и нищо чудно да бъде натирен още преди края на настоящия сесон.