Без Кристиано Реал изгледа филм на ужасите - 2:4

Хамес Родригес трудно преглъща поражението в Сан Себастиян, където Реал допусна обрат от 2:0 до 2:4. Снимка: Getty Images
Всичко вървеше страхотно, като чудесен гол на Гарет Бейл направи 2:0 още в 11-ата минута.
Но Давид Зурутуса (№17) и съотборниците му се вдигнаха с три гола до 65-ата минута.
А Карлос Вела довърши обрата с попадение в 75-ата.
За да завърши всичко в сълзи за игралия в розово галактически отбор.

Реал (Мадрид) потъна в Сан Себастиян, обърнат по невъзможен начин от местния Реал Сосиедад до 2:4. Галактическият отбор на Карло Анчелоти водеше с 2:0 до 11-ата минута, когато резултатът реално трябваше да е поне 4:0 за европейския шампион с ударена греда от Серхио Рамос и пропуск на Карим Бензема.

Все пак с голове на Рамос и Гарет Бейл нещата изглеждаха предрешени.
Реал нападаше и разпиляваше съперника, който обаче някак върна един гол в 35-ата минута чрез Давид Зурутуса. Преди почивката вкара и Иниго Мартинес - 2:2, напълно против логиката на събитията.

След паузата обаче домакините заиграха още по-стръвно, а е Реал забрави що е халфова линия - защитата оставаше сама и неподготвена за атаките на Сосиедад, а нападението играеше всеки за себе си в опити за индивидуална акция и гол.

В 65-ата минута Зурутуса наниза нов гол, а 75-ата минута Карлос Вела вкара за 4:2 и пречупи игралия в розово европейски шампион.

"Досиета Х", прави аналогия с мистично-криминалната поредица мадридският в. "Марка". И заключава: "Това бе Галактически футбол без никакъв баланс".

"Къде е Кедира, къде е Алонсо?", пита "Ас". Заради травма извън групата бе и Кристиано Роналдо, който почва специална терапия за лечение на травмата в коляното.

Реал беше като от филм на ужасите, не от криминале. Убийствен в атака, трагичен в защита, без халфова линия - с Кроос и Хамес, но без реален дефанзивен полузащитник да им пази гърба.