Анчелоти и Челси бесни на съдията

Анчелоти и Фъргюсън влязоха в спор за несвирената дузпа в последната минута на мача снощи Снимка: Getty Images

При 0:1 за Манчестър Юнайтед, Рамирес излезе в чисто положение пред вратата, но беше съборен от Патрис Евра - нарушение за дузпа в последната минута на първия четвъртфинал в Шампионската лига, но съдията Алберто Ундиано Маленко подмина това с лека ръка.

Това доведе до бурни реакции от лагера на Челси и беше подминато почти с мълчание от представителите на Манчестър Юнайтед.

Естествено, след мача сър Алекс Фъргюсън дори не коментира тази ситуация, а предпочете да обвини Фернандо Торес, че е паднал артистично за дузпа и се задоволи с кратката реплика, че не се чувства виновен за инцидента с Рамирес.

"Всички видяха, че това беше дузпа - заяви Анчелоти, който веднага след мача тръгна да се разправя със съдията. - Проблемът е в това, че понякога не е лесно да свириш дузпа в последната минута, а за да го направиш трябва да си по-силна личност, да имаш кураж и характер.

"Съдиите не винаги притежават тези качества. Разочарован съм, но това е резултатът. това вече е минало. Тук не става въпрос само за главния съдия, но и за помощника му, който беше на подходящата позиция, за да потвърди, че това е дузпа.

"Казах на съдията, че това беше дузпа и той трябваше да я свири. Той не ми каза нищо. Нямаше отговор."

Вратарят на Челси Петер Чех допълни: "Мисля, че всички видяха какво стана с едно изключение - най-важният човек на терена пропусна тази ситуация. Загубихме този мач и реваншът ще е много по-труден за нас, но трябва да се справим."

Фъргюсън от своя страна е на мнение, че тимът много пъти е бил жертва на съдийски грешки, точно в мачове срещу Челси и допълни, че подминатото нарушение срещу Челси е първата аванта, която Юнайтед получава на "Стамфорд Бридж" от 2004 година насам.

"Отстрани изглеждаше, че момчето (Рамирес) се постара да извлече максимума от тази ситуация - обясни сър Алекс. - Някои са на мнение, че това можеше да е дузпа. Това е първата ситуация за дузпа, която от седем години насам е отсъдена в наша полза. Но не чувствам вина за това. Според мен, съдията свири 50 на 50. Вижте, както направи Торес - падна за дузпа и получи картон за това."