Арсенал наказа новобоготашите

Датският нападател на Арсенал Никлас Бендтнер заби "третия пирон в ковчега" на Манчестър Сити Снимка: SkySports

Арсенал победи категорично Манчестър Сити с 3:0 като гост в последния мач от деветия кръг на Висшата лига на Англия.

Ключова за резултата се оказа 4-ата минута, когато белгийският защитник на "гражданите" Дедрик Боята бе изгонен за грубо влизане срещу Маруан Шамак.

Така Арсенал взе превъзходство срещу съперника, останал с десет човека, като победата можеше да е дори по-голяма, ако Францеск Фабрегас не бе пропуснал дузпа.

Успехът им дойде след характерната за "артилеристите" под ръководството на Арсен Венгер атрактивна игра и доказа на свръхбогатите си домакини, че не всичко във футбола е пари.

Нападателят Хавиер Ернандес донесе с два свои гола победата на Манчестър Юнайтед като гост на Стоук Сити с 2:1.

В отсъствието на подписалия нов договор с "червените дяволи" Уейн Рууни, който е на пътешествие по случай 25-ия си рожден ден, младият мексиканец, известен с прякора си Чичарито се възползва по най-добрия начин от предоставената му възможност.

"Работя много усърдно, защото искам да остана дълги години в Манчестър Юнайтед и да спечеля много трофеи. Моите колеги и ръководството вярват в мен. Невероятно е да играя в най-добрия отбор в света. Важно е, че спечелихме този мач, защото загубихме доста точки в последните минути напоследък, но сега късметът се усмихна на нас. Първият ми гол бе красив, но по-важен от това е резултатът", сподели след срещата пред "Скай Спортс" щастливият голмайстор.

Бългринът Димитър Бербатов бе на терена през цялата среща.

В третия мач днес Ливърпул показа признаци за излизане от кризата си под ръководството на новите собственици - американската компания NESV.

И трите гола паднаха в рамките на пет минути, малко след подновяването на играта след почивката. Гръцкият защитник Сотириос Кириакос откри резултата в 48-ата мин. с глава след центриране от корнер, но скоро след това колегата му Джейми Карагър си отбеляза автогол и изравни резултата. В 53-ата мин. обаче световният и европейски шампион Фернандо Торес донесе успокоение за своя треньор Рой Ходжсън и победата на Ливърпул, който обаче все още е в зоната на изпадащите с едва 9 точки.