Арсенал попиля Блекбърн, Ван Перси с хеттрик

Робин ван Перси направи хеттрик и изпревари Денис Бергкамп във вечната ранглиста на голмайсторите на Арсенал Снимка: Getty Images

Арсенал смаза със 7:1 Блекбърн в ранния съботен мач от Висшата лига.

Капитанът на „артилеристите" Робин ван Перси реализира хеттрик, увеличавайки головата си сметка през сезона в Премиършип на 22 попадения!

Холандецът също така изпревари Денис Бергкамп във вечната ранглиста на голмайсторите на Арсенал и с общо 123 заема десетото място в нея.

Футболистът, реализирал най-много голове за клуба за всички времена - Тиери Анри, влезе като смяна в края на мача и фиксира крайното 7:1, отбелязвайки своето 228-о попадение за „топчиите".

Преди това се разписаха Алекс Окслейд-Чембърлейн (на два пъти) и Микел Артета. За гостите точен бе Мортен Гамст Педерсен, който изравни при 1:0, но до края на първото полувреме резултатът стана 3:1, а с изгонването за защитника на Блекбърн Гаел Живе в 43-ата минута разгромът се показа на хоризонта и бе осъществен след почивката.

Със спечелените три точки отборът на Арсен Венгер се намира на две от четвъртото място, заемано от Челси, и ще стиска палци за победа на Манчестър Юнайтед срещу „сините" в утрешното дерби на ХХIV кръг.

С днешната гръмка победа Арсенал си отмъсти на Роувърс за загубата с 3:4 на „Иууд Парк" през септември и ги остави в зоната на изпадащите.

През ноември 2010 г. Блекбърн падна със същия резултат 1:7 и на „Олд Трафорд" от Манчестър Юнайтед, като българинът Димитър Бербатов вкара пет гола.