Рома с четвърта поредна победа в Италия

Франческо Тоти и съотборниците му в Рома се класираха за четвъртфиналите на турнира на Купата на Италия Снимка: Getty Images/Guliver

Отборът на Рома записа четвърта поредна победа в Италия. След три успеха в серия „А" късно снощи вълците записаха такъв и в турнира за Купата на Италия. В среща от осминафиналите на надпреварата тимът на испанския треньор Луис Енрике се наложи с 3:0 над Фиорентина.

Успехът бе извоюван през второто полувреме след два гола на Ерик Ламела в 53-та и 66-та минути и един на Фабио Борини в 75-та минута. На четвъртфиналите съперник на Рома ще бъде Ювентус. Срещата е на 25 януари в Торино.

„Провървя ни в този мач, защото в началото Фиорентина не ни позволяваше да играем по обичайния си начин. Контраатаките на съперника бяха доста опасни. Доволен съм от начина, по който се представи защитата ни в този мач.

През първото полувреме съперникът можеше да отбележи гол,  но не му позволихме. През второто полувреме оказахме повече натиск и резултата се видя.

Доказахме, че нямаме проблем със състава  и имаме дълга резервна скамейка. Доволен съм, че зарадвахме феновете си", коментира след срещата наставникът на Рома Луис Енрике.