Трети хеттрик на Гара Дембеле

Черната перла на "сините" вече има 13 гола в десет мача в първенството Снимка: Sofia Photo Agency
Черната перла на "сините" вече има 13 гола в десет мача в първенството

Левски победи Пирин с 4:1. "Орлетата" обаче не се дадоха никак лесно и дори поведоха още в 4-ата минута с попадение на своя голмайстор Борис Кондев, който размина централната двойка Иванов – Милиев.

"Сините" не бяха стабилни в защита в отсъствието на отстранения от отбора Шакиб Бензукан и през втората част гостите им отново имаха изгодно положение за отбелязване на гол, но Зоран Златковски пропусна, след като от точката на дузпата стреля в аут.

Преди това Левски се върна с мача чрез щатния си голмайстор Гара Дембеле, който изравни в 33-ата мин. Малко след почивката французинът отново се разписа, а в 75-ата направи своя трети хеттрик в настоящото първенство и съответно тринайсет гола за десет кръга

3:1 фиксира Мариян Огнянов, който игра като титуляр се представи доста добре на мястото на контузения Дарко Тасевски.

Старши треньорът на "сините" Ясен Петров беше критичен към възпитаниците си, но ги похвали за добрата успеваемост в реализацията на положенията...

"Подходихме с доста голямо самочувствие, който играе отворено, а ние ги оставихме да играят, не стояхме близо до тях и неслучайно ни поведоха в резултата. Отборът на Пирин дойде да играе футбол. Естествено, че и ние се възползвахме от пространствата, които оставяха.

Допускаме едни и същи грешки, но съм убеден, че с времето нещата ще станат. Хубавото е, че играем агресивно в атака и реализирахме много от положенията си.

Добра победа преди важния двубой за Лига Европа срещу отбора на Лил", каза специалистът.

Спортно-техническият директор на клуба Георги Иванов отговори, че наказаният Шакиб Бензукан няма шанс да заиграе отново в отбора и на зимната пауза ще го продадат и ще търсят друг централен защитник.