Атлетико отново спечели Лига Европа

Фалкао вкара два гола за триумфа на Атлетико снощи Снимка: Getty Images
Фалкао вкара два гола за триумфа на Атлетико снощи

Атлетико (Мадрид) спечели за втори път Лига Европа, след като снощи победи с 3:0 Атлетик (Билбао) на стадион „Национал Арена" в румънската столица Букурещ. Мадридският клуб е първият в историята победител в Лига Европа.

Снощният успех стана факт с три красиви гола за Атлетико - два на Радамел Фалкао и един на Диего, паднал пет минути преди края на мача.

Фалкао пък е за втора поредна година голмайстор на турнира, като през миналия сезон взе отличието с екипа на Порто. Срещу Атлетик колумбиецът вкара в 7 и 34 минута.

А нападението на мадридчани се развихри донякъде и заради слабата игра в защита на Атлетик, което се оказа решаващо за изхода на мача.

Треньорът на Атлетико Диего Симеоне вече има двоен триумф в този турнир - преди 14 години той спечели Купата на УЕФА като част от състава на Интер, а сега взе купата и като треньор. Освен това, Симеоне, който пое Атлетико през декември, сега спечели двубоя с бившия си треньор Марсело Биелса, който води Атлетик.