Анчелоти: Може би сбърках с Торес

Карло Анчелоти отново заложи на Торес Снимка: Бгнес
Карло Анчелоти отново заложи на Торес

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти призна, че може би е сбъркал в мача срещу Манчестър Юнайтед снощи, като е предпочел Фернандо Торес за титуляр пред Дидие Дрогба. Юнайтед спечели с 2:1 домакинския си реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига и продължава напред.

Торес, който беше купен за 50 милиона лири през януари все още няма гол за Челси, а снощи Анчелоти го смени на почивката с Дрогба.

Испанецът и снощи не успя да отбележи, а Дрогба вкара единствения гол за Челси, но това се оказа недостатъчно.

Запитан дали е сбъркал с избора на Торес пред Дрогба, Анчелоти отговори следното: „Може би. Възможно е, но мислих доста преди да взема това решение.

„В такъв мач предпочетох да започна с Фернандо като титуляр, основно заради тактиката ни. Но Дидие игра много силно през второто полувреме. Справи се по-добре от Торес.

„Исках нападението ни да притиска Юнайтед. Трябваше да вкараме гол. Дидие влезе много свеж и осигури мощ на атаката ни. Точно заради това извадих Фернандо. Трябва да запазим вярата си в Торес, той ще се справи по-добре."

Снощната загуба на Челси породи нова вълна спекулации, че Анчелоти може да не изкара достатъчно дълго начело на клуба, за да види кога Торес ще започне отново да бележи голове.

„Не знам - призна Карло. - Това е въпрос, на който не може да ви отговори нито един треньор. Но това не ме вълнува. Имам работа, давам най-доброто, на което съм способен. Не е мое решение дали ще остана на този пост или не. Дори не съм говорил с Роман Абрамович."