Великият Овечкин с гол №600 в НХЛ

Александър Овечкин се превърна в 20-ия играч в историята на НХЛ с 600 или повече гола и четвъртият стигнал най-бързо до тях Снимка: Getty Images

Великият Александър Овечкин вкара два гола и достигна границата от 600, а Евгени Кузнецов заби победната шайба в продълженията за 3:2 за успеха на Вашингтон срещу Уинипег.

Така Столичаните се изкачиха на върха на дивизията от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и оставиха шампиона Питсбърг с точка изоставане.

Овечкин вкара по един гол в първите две третини и вече има 42 попадения през сезона.

Руското крило е 20-ият играч в историята на НХЛ с 600 или повече гола и четвъртият стигнал най-бързо до тях. Освен това, той е на път да стане голмайстор на лигата за седми път.

Кузнецов направи радостта в отбора на Вашингтон пълна, след като се разписа 4:11 минути след началото на продължението. Филип Грубауер пък спаси 26 удара в третия си пореден старт за Столичаните и пусна голове само след удари на Патрик Лейн и Николай Елерс.

Именно Лейн е хокеистът с най-големи шансове да измести Овечкин от върха на класацията на реализаторите. Двамата бяха с равни голове преди мача в понеделник вечер, но руснакът вече има един аванс на върха. С още два зад Лейн е Евгени Малкин от Питсбърг. Уинипег е трети в Западната конференция.