Манчестър Сити продължава победната си серия

Манчестър Сити продължава победната си серия след назначаването на Роберто Манчини. Тимът на Мартин Петров победи с 1:0 Мидълзбро като гост в мач от третия кръг от турнира ФА Къп. Българският национал изигра силни 90 минути и асистира за победното попадение на Бенжани. Успехът на „гражданите" бе трети пореден за Манчини.

В друг мач от турнира тимът на  Астън Вила се наложи с 3:1 над Блекбърн.Българският национал  Стилиян Петров бе оставен на резервата скамейка. Голове на Нейтън Делфунесо и Карлос Куеляр през първата част и на Джон Карю от дузпа в края на мача донесоха успеха на Вила. Блекбърн игра с 10 човека през втората част заради червен картон на Ел Хаджи Диуф в края на първото полувреме. Никола Калинич отбеляза единственото попадение за „роувърс", а Дейвид Дън пропусна дузпа през първото полувреме.

Тотнъм също се класира за четвъртия кръг на турнира ФА Къп след успех с 4:0 над Питърбро. Нико Кранчар вкара два гола, Джермейн Дефоу и Роби Кийн добавиха по едно попадение за четвърта победа на тима в последните му пет мача.

Уигън записа първа победа от 5 мача. Отборът на Роберто Мартинес се наложи с 4:1 срещу Хъл, въпреки че гостите водеха след първата част с гол от фаул на Джовани. В началото на второто полувреме Н'Зогбиа, който се появи в игра на почивката, изравни. Джеймс Макарти направи 2:1 преди Н'Зогбиа да вкара втория си гол, а Скот Синклер оформи крайното 4:1 в края.

Ливърпул стартира 2010 г.  с равенство 1:1 като гост на Рединг. Домакините откриха резултата в 24-ата минута с гол на Саймън Чърч. Ливърпул изравни с попадение на Стивън Джерард 12 минути по-късно. До края "мърсисайдци" не успяха да стигнат до победата, след като Фабио Аурелио, Каут и Фернандо Торес направиха сериозни пропуски.

Тагове: англия, фа къп