Доволен ПСЖ и протоколен Ювентус

Ювентус не прости на "детелините" и у дома Снимка: Getty Images
Ювентус не прости на "детелините" и у дома

Валенсия изправи на нокти Пари Сен Жермен, но "прилепите" напуснаха тазгодишното издание на Шампионската лига, въпреки че си тръгнаха непобедени от френската столица - 1:1.

Бившият отбор на Любослав Пенев бе отстъпил с 1:2 пред собствена публика на "Местая" и не успя да навакса изоставането си от френския богаташ.

Гола за испанците отбеляза Жонас Гонсалвеш в 55-та минута с хубав удар извън наказателното поле, но в 66-та Есекиел Лавеци изравни, а до края на двубоя нов гол не падна.

Така Карло Анчелоти и неговият отбор достигнаха да четвъртфиналите за радост на наелектризираната публика на "Парк де пренс", която ще докара глоба на ръководството с няколкото факли на победата. Но на кого му пука?

Далеч по-предизвестен бе краят в Торино, където Ювентус прие Селтик с аванс от 3:0 от първия мач в Глазгоу и нанесе ново поражение на "детелините". Този път "старата госпожа" отбеляза два гола, а Селтик - отново нито един.

В средата на първото полувреме Ювентус стигна до първото си попадение. Фабио Куалярела получи пас от Бардзали отляво, нахлу в наказателното поле и стреля. Вратарят Форстър първоначално отби топката, но Алесандро Матри дебнеше наблизо и я вкара в мрежата.

В 65-та минута Куалярела увенча добрата си игра и с попадение. Той получи страхотен пас от 36-годишния ветеран Андреа Пирло в наказателното поле и отблизо не сгреши - 2:0 за Ювентус, което оформи и крайния резултат.