Атлетико с трудна победа по пътя към титлата

"Висенте Калдерон" трябваше да чака до 71-та минута за първия гол

Атлетико Мадрид продължава похода си към титлата в Примера дивисион след трудна победа с 2:0 у дома над Елче в двубой от 34-ия кръг.

Така "дюшекчиите" дръпнаха с 6 точки пред Реал и със 7 пред Барселона, но са и с мач повече. Бившият футболист на Левски Гари Родригес бе на скамейката за гостите, но така и не влезе в игра.

Атлетико започна много силно, но така и не успя да намери вратата на съперника през първото полувреме. В началото на втората част Давид Вия пропусна дузпа.

И когато вече се виждаше как Елче може да открадне нещо от устремените към титлата домакини, падна така важният гол.

В 71-та минута Хосе Соса центрира от ъглов удар, а бранителят Жоао Миранда се извиси над всички и технично насочи топката с глава в ъгъла за 1:0.

В последната минута на двубоя Диего Коща беше повален в наказателното поле от Сапунару, който получи втори жълт картон.