Перфектен дебют на Пардю, би Ливърпул

Нападателят Андрю Керъл зарадва направилия дебют срещу Ливърпул мениджър Алан Пардю с красив гол Снимка: Getty Images

Новият мениджър на Нюкасъл Алан Пардю направи мечтан старт на треньорската си кариера в клуба, надвивайки Ливърпул с 3:1 в мач от XVII кръг на Висшата английска лига.

С този успех "джордитата" прекъснаха лошата си серия от пет поредни мача без победа. Освен това Нюкасъл изпревари именно "мърсисайдци" в таблицата, излизайки на 8-о място с 22 точки. Толкова имат Ливърпул, Блекпул и Уест Бромич.

Не бе изтекла 15-ата минута на срещата, когато Джоуи Бартън центрира от свободен удар към Керъл. Високият таран свали топката към Нолан, за да може последният да прониже Рейна на близката греда. При подаването на Керъл обаче останаха съмнения за засада.

Гостите се върнаха в мача в 50-ата минута. Сол Кембъл не успя да играе добре с глава при една дълга топка и я подари на Каут, който находчиво се справи с няколко бранители на "свраките" и с диагонален шут изравни.

Минути по-късно Фернандо Торес можеше да направи обрата пълен. Ел Ниньо излезе сам срещу вратаря, но не успя да го надиграе. След това и Керъл изпусна да се разпише.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Бартън се възползва от колективна грешка в отбраната на "червените", както и от неубедителна изява на Рейна, и отново Нюкасъл излезе напред.

В даденото от съдията продължение Керъл най-сетне стигна до мрежата след красив изстрел от 25 метра, поразил долния ляв ъгъл на испанеца.