Първо поражение за Челси в Премиършип

Тевес получава поздравления след гола срещу Челси Снимка: BBC
Тевес получава поздравления след гола срещу Челси

Шампионите от Челси регистрираха първа загуба във Висшата лига на Англия, след като до този момент имаха пълен актив от точки. Столичани стъпиха на криво на "Ийстландс", отстъпвайки с 0:1 на Манчестър Сити в дербито на VI кръг.

Двата отбора се вкопчиха в люта битка от самото начало на срещата. Това неминуемо се отрази върху качеството на играта до почивката, като головите положения липсваха.

Единствената чиста възможност бе в 27-ата минута, когато в рамките на няколко секунди бранителят на лондончани Бранислав Иванович стреля с глава в гредата, а при последвалата добавка прати топката в ръцете на Харт.

През останалото време играта бе изпъстрена с остри сблъсъци, като домакините имаха леко териториално надмощие, но без да застрашат Чех.

Шампионите започнаха по-активното в началото на втората част. Не бяха изтекли и две минути, когато Анелка пробва изстрел от разстояние в долния десен ъгъл на Харт, който с мъка изби в корнер.

Постепенно играта се изравни и "гражданите" започнаха да поглеждат по-често към противниковата врата. В 55-ата минута Силва стреля от средна дистанция в близкия на Чех ъгъл, но вратарят спаси.

Три минути по-късно той обаче не успя да помръдне при брилянтния шут на Карлос Тевес. Бразилецът Рамиреш загуби една топка от Милнър в средата на терена. Последва моментален пас към аржентинеца, който напредна 15-20 метра и с диагонален шут между краката на Коул прати топката в дясната греда, а оттам и в мрежата на Челси.

Противно на очакванията Манчестър Сити, а не Челси заигра още по-агресивно. Яя Туре можеше да сложи точка на спора в 66-ата минута, когато направи самостоятелен рейд през центъра на защитата на гостите, но накрая се засуети и загуби контрола над топката.

Челси успя да осъществи нещо като атака чак в 74-ата минута, но Есиен обстрелва много неточно от трийсетина метра. Три по-късно при центриране от свободен удар Алекс стреля с глава на половин метър от левия стълб на Харт.

До края на мача гостите се изнервиха и на няколко пъти влизаха грубо в краката на футболистите на Роберто Манчини, за което бяха наказани с жълти картони. Въпреки първата загуба Челси ще продължи да бъде лидер в Премиършип и след този кръг, независимо от това какво ще направят преследвачите Арсенал и Манчестър Юнайтед.

"Сините" имат 15 точки, докато отборите на Арсен Венгер и Алекс Фъргюсън са с по 11.