Пети пореден успех за Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед победи една от изненадите във Висшата лига през този сезон - Саутхемптън с 2:1 в мач от 15-я кръг на Премиърлийг.

И двата гола за "червните дяволи" отбеляза Робин Ван Перси, който направи един от най-ефективните си мачове от началото на сезона. Успехът пък бе пети пореден за играчите на Луис Ван Гаал във Висшата лига, с което те наваксаха част от пропуснатия в началото на кампанията актив.

Победата не дойде по най-убедителния начин, след като до 71-та минута резултатът беше 1:1, а интензивната игра на "светците" в предни позиции създаде доста трудности за отбраната на Юнайтед.

В последните 10 минути на срещата само липсата на късмет в завършващата фаза лиши състава на Роналд Куман от равенството.

С победата Манчестър Юнайтед излезе на трето място във временното класиране, на пет точки от втория - Манчестър Сити.