Севиля елиминира Барселона от турнира за Купата на Краля

Барселона отпадна от турнира за Купата на Краля в Испания.

Тимът на Хосеп Гуардила победи с 1:0 като гост Севиля, но отпадна на 1/8-финалите на надпреварата с общ резултат 2:2, след като преди седмица домакините спечелиха срещу Барселона на „Ноу Камп" с 2:1, и с повече голове на чужд терен продължават напред.

След отпадането от турнира  „каталунците" загубиха възможност да защитят една от шестте купи, които спечелиха през 2009 година.

Победният гол в мача на  „Рамон Санчес Писхуан" отбеляза Шави, който се разписа в 64-ата минута на двубоя.

На 1/4-финалите Севиля ще срещне Депортиво. Само след три дни Барселона и Севиля отново ще се срещнат - този път на " Ноу Камп" в мач от Примера.

Депортиво премина 1/8-финалите, след като елиминира Валенсия. На „Риасор" в Ла Коруня  домакините завършиха 2:2 с Валенсия, но след победа с 2:1 в първата среща на „Местая", се класираха за 1/4-финалите с общ резултат 4:3.

За гостите два гола отбеляза Жигич в 11-ата и 29-ата минута. Попадения на Филипе в 50-ата и на Родригес в 71-ата минута за Депортиво оформиха крайното 2:2.

Селта пък се наложи като гост на Виляреал с 1:0, и след равенството 1:1 в първия мач също продължава напред.

Алкоркон, който елиминира Реал (М), отпадна от турнира след равенството 0:0 в Сантандер и загуба в първия мач с 2:3.

Осасуна продължава напред, с гол на чужд терен, след загуба с 1:2 като гост на Еркулес и победа в първата среща у дома с 1:0.

Хетафе победи с 5:1 Малага и въпреки загубата в първта среща с 1:2 се класира за 1/4-финалите с общ резултат 6:3.