Божинов с едно полувреме за Парма

Валери Божинов този път бе резерва за Парма

Българският национал Валери Божинов игра само едно полувреме за италианския си тим Парма в среща от поредния кръг на серия А. Нападателят се появи през второто полувреме на двубоя с Лече, а „дуковете" направиха 1:1 с Лече.

Точката на Парма донесе Ернан Креспо с гол в 69-та минута. Това бе първото му попадение за сезона и общо второ от завръщането му на "Енио Тардини" през януари. Парма има пет точки, докато Лече остана с четири.

Два от грандовете в Италия - Милан и Рома пък продължиха с издънките и в този кръг. „Росонерите" останаха без победа в трети пореден кръг. Снощи тимът направи реми 1:1 и с Лацио, което е второ поредно след това с Катания. Преди това Милан записа загуба от Чезена.

Първи гол за Милан в първенството вкара Златан Ибрахимович. Шведъг се разписа в 66-та минута. Десет минути преди края Серджо Флокари се разписа след страхотен пробив на Ернанеш, който преодоля Пирло, Боатенг и Неста преди да подаде на нападателя.

Играчите на Милан протестираха към рефера Банти след изравнителното попадение, тъй като при започването на атаката на Лацио Игнацио Абате лежеше в центъра на терена и искаше лекарска помощ, но домакините продължиха своята атака и стигнаха до гол именно през зоната на Абате.

„Хареса ми начинът, по който играхме тази вечер. Смятам, че отборът действаше много солидно, но проблемът бе, че се отпуснахме, след като поведохме в резултата. Имахме три чудесни възможности през първата част и дори ударихме греда. В същото време съперникът ни отбеляза, докато играч лежеше на тревата с болки.

В крайна сметка смятам, че ако бяхме победили, сега щяхме да говорим как Милан е намерил верния ритъм. В момента не ме интересува Интер защото ние не се борим само с тях. За нас е важно да натрупаме колкото можем повече точки. Ние сме Милан и винаги трябва да побеждаваме. Сега това не се случи, но смятам, че сме на прав път", отсече треньорът н а Милан Масимилиано Алегри.

Равенството ни устройва. Доволни сме от този резултат, защото се представихме на ниво. Милан е страхотен отбор, независимо, че в момента се намира в труден период. Ние бяхме достатъчно добри, за да ги притиснем и да измъкнем точката. Изравнителният гол на Флокари бе много важен, защото никак не е лесно да отбележиш на Милан.

Когато имаш мач през три дни, трябва да разчиташ на футболистите, които са здрави в дадения момент. Затова днес пуснах Фоджа, който е идеалният човек да върши черната работа за отбора. Каванда също се представи на ниво и доказа, че може да му се има доверие", заяви наставникът на Лацио Еди Рея.

Вторият от миналото първенство Рома пък падна с 1:2 от Бреша. Поражението застраши сериозно поста на Клаудио Раниери. Наставникът имаше поставен ултиматум от ръководството да спечели четири поредни мача. Два от тях вече минаха, а „вълците" имат само една точка в тях.