Испания с нова европейска титла

Испания спечели втора европейска титла при подрастващите това лято. След като преди месец младежкият национален тим на страната световен шампион взе златото на континенталното първенство снощи същото направиха и юношите до 19 г. На финала на Европейското първенство в Румъния испанците биха с 3:2 Чехия след продължения.

„Ла рохита" на два пъти изоставаше в резултата след като Крейчъл откри в 52-та минута за Чехия. Пет минути преди края на редовното време Хон Ауртенече изравни и вкара мача в продължения.

В 97-та минута чехите отново поведоха след попадение на Лаха. Два гола на юношата на Валенсия Пако Алкасер - в 107-та и 114-та минути обаче донесоха титлата на Испания.

Това е четвъртата купа спечелена от някой от националните отбори на Испания за последните три години. През 2008 г. мъжкият тим взе злато на европейското първенство в Австрия и Швейцария, през 2010 г. „ла фурия роха" стана и световен шампион, преди месец младежите до 21 г. триумфираха на континенталното първенство в своята възраст, сега същото направиха и юношите.

Последни в списъка за тази година може да станат юношите до 20 г., които преди дни започнаха участието си на световното първенство в тази възраст.