Левски измъкна трите точки в Благоевград

Матондо вкара в трети пореден мач за Левски Снимка: Sport1.bg
Матондо вкара в трети пореден мач за Левски

Левски записа очаквана, но не толкова лесна победа с 3:2 при гостуването си на Пирин в мач от XXV кръг на "А" група.

Така "сините" вече мислят за неделното дерби на върха срещу шампиона и убедителен водач в подреждането Литекс, макар че шансовете им за титла тази година са чисто теоретични.

Изненадващо "орлетата" започнаха по-добре мача, като бързо стигнаха до откриване на резултата.

Най-добрият техен играч Иван Цветков откри в 6-ата минута, след като бе изведен сам срещу Илиев и със силен удар в близкия ъгъл го преодоля.

Играта стана много открита и двуостра, като атаките следваха едма след друга и към двете врати.

В 14-ата минута Дембеле опъна мрежата на домакините, но попадението неправилно бе отменено поради несъществуваща засада.

Все пак Левски успя да изравни в 33-ата минута благодарение на Матондо. Минев центрира отляво към белгиеца и той отбелаза третото си попадение с глава в последните три мача.

Пет минути след подновяването на играта Пирин пропиля две страхотни положения за гол.

Първо Цветков стреля извън наказателното поле в лявата греда на Илиев, а веднага след това Попев не успя да уцели празната врата и би в аут.

В 66-ата минута груба грешка в благоевградската отбрана позволи на Дембеле да излезе сам срещу Ганев и да вкара в далечния му ъгъл.

Христо Йовов уби на пръв поглед всякаква интрига в 78-ата минута с хубаво попадение извън пенала, но само пет по-късно Сержиньо Грийн спря с ръка изстрел на Цветков с глава в наказателното поле, което означаваше дузпа за Пирин.

Зад топката застана самият Цветков, който излъга Илиев за 2:3, но силите на "орлетата" бяха дотук.