Лампард: Можем да бием Барселона

Лампард смята, че Челси може да отстрани Барселона Снимка: Getty Images
Лампард смята, че Челси може да отстрани Барселона

Челси има "недовършена работа" с Барселона, обясни звездата на английския тим Франк Лампард, след като лондонския отбор записа втора победа на четвъртфиналите в Шампионската лига и следващият му съперник ще е каталунският гранд.

С две победи срещу Бенфика - 1:0 в Лисабон и 2:1 в Лондон, Челси продължава напред, а Лампард напомни за полуфинала в Шампионската лига през 2009, когато той и колегите му се почувстваха ощетени от норвежкия съдия Том Хенинг Овребо.

Снощи треньорът на Реал Жозе Моуриньо пък обясни, че съдиите се чувстват едва ли не длъжни да подпират тима на Пеп Гуардиола.

Челси спечели трудно срещу Бенфика, въпреки че португалците играха доста време с човек по-малко. Лампард изведе Челси напред от дузпа преди почивката, а малко след това беше изгонен Макси Перейра. Хави Гарсия върна едно попадение, но в самия край на мача Раул Мейрелеш донесе победата на Челси.

"Всички ние имаме недовършена работа с Барселона - обясни след мача Лампард. - Това е най-силният отбор в света, както преди, така и сега.

"Все още помним мача от 2009, сега обаче нещата са по-различни и трябва да се опитаме да победим, вярвам, че можем да го направим."

През 2009 голът на Андрес Иниеста в последните минути на мача елиминира Челси по правилото за гол н ачужд терен, но играчите на Челси недоволстваха от Овребо, който според тях не им свири четири дузпи.

Треньорът на Бенфика Жорже Жесус обаче не е уверен в шансовете на Челси на полуфиналите.

"В тези два мача доказахме, че ние сме по-добрият отбор - обясни той. - Това, заради което ме боли е, че успяхме да отстраним по-силни отбори от Челси. Може и да бъркам, но според мен, Челси няма шанс срещу Барселона."