Шок! Челси падна от Кристъл Палас

Самолетът с транспаранта срещу Дейвид Мойс все пак прелетя над "Олд Трафорд"

Кристъл Палас шокира лидера във Висшата лига Челси като го победи у дома с 1:0, а в битката за оцеляване Уест Бромич Албион и Кардиф Сити поднесоха на публиката шоу с шест гола.

В същото време Манчестър Юнайтед свали част от напрежението върху мениджъра си Дейвид Мойс, след като победи Астън Вила у дома.

Загубата на Челси дойде след автогол на Джон Тери през второто полувреме, а тази победа увеличи шансовете на Палас да се спаси от изпадане. Попадението стана 7 минути след почивката, когато пасът отляво на Джоуел Уорд беше посрещнат от Тери, който беше на гредата и рикошетът от капитана на Челси изненада вратаря Петр Чех, а топката влезе в мрежата. Веднага след това играчите на Челси се хвърлиха да изравнят резултата, Еден Азар отправи един опасен удар, но Палас веднага върна опасността чред Камерън Джероум, който удари греда, а до края резултатът не се промени.

Манчестър Юнайтед спечели с 4:1 срещу Астън Вила с два гола на Уейн Рууни, единият от дузпа, а Хуан Мата вкара първия си гол за новия си отбор. Малко след началото на мача над стадиона прелетя самолет с транспарант „Грешния - Мойс аут". В същото време феновете на Юнайтед посрещнаха с аплодисменти Мойс, когато той зае мястото си на резервната скамейка. Вила успя да поведе от пряк свободен удар, но след това Юнайтед подчини изцяло хода на мача в своя полза.

Уест Бромич Албион и Кардиф стигнаха до 3:3, като последният шест гол - на сметката на уелския тим падна в петата минута на продължението на мача, точно когато изглеждаше, че Албион си и осигурил победата. Редовното време завърши 2:2, като УБА поведе с 2:0, но Кардиф се върна в мача. В четвъртата минута от продължението на мача резервата Тиеви вкара с глава за 3:2 за УБА, но секунди по-късно Матс Мьолер Дели изравни за 3:3.

Суонси пък направи гигантска крачка към спасението, след като спечели с 3:0 срещу Норич на „Либърти Стейдиъм". Норич играе слабо като гост този сезон, а слабата защита на тима не затрудни особено нападението на уелсците.