Юнайтед стигна до 3:3 срещу Челси

Рууни вкара две дузпи срещу Челси и обърна мача Снимка: Getty Images
Рууни вкара две дузпи срещу Челси и обърна мача

С автогол на Дани Еванс, последван от две красиви попадения на Хуан Мата и Давид Луис Челси поведе с 3:0 срещу Манчестър Юнайтед на „Стамфорд Бридж" 50 минути след началото на мача, но и това се оказа недостатъчно за победата.

Юнайтед се добра до точката след два гола от дузпа на Уейн Рууни и третото попадение за шампионите, дело на Хавиер Ернандес, който беше изпуснат от защитата на Челси в 85 минута.

В самия край Давид де Хеа спаси два опасни удара и осигури равенството за Юнайтед.

Юнайтед все още няма победа на „Стамфорд Бридж" от 2002 насам, но сега успя да намали аванса на Манчестър Сити в челото на класирането във Висшата лига на 2 точки - 57 за тима на Роберто Манчини срещу 55 за отбора на сър Алекс.

Втората дузпа за Юнайтед, свирена от Хауърд Уеб веднага беше оспорена, а ТВ повторенията показаха, че Бранислав Иванович не извършва нарушение срещу Дани Уелбек.

Димитър Бербатов отново не игра за Юнайтед, а Фернандо Торес записа нови 95 минути без гол, а с което закръгли времето без попадение на 1200 игрови минути.