Нещастно завръщане за Улие в Ливърпул

Жерар Улие не успя да запише победа при завръщането си на стадион "Анфийлд" Снимка: БГНЕС
Жерар Улие не успя да запише победа при завръщането си на стадион "Анфийлд"

Френският мениджър на Астън Вила Жерар Улие преживя нещастно завръщане в Ливърпул. В последния мач от 16 кръг на Висшата лига тимът от Бирмингам отстъпи с 0:3 на „бийтълсите".

Улие беше посрещнат топло от феновете на "Анфийлд". Той не беше се изправял срещу червените, откакто напусна през 2004 г. В шестте си години, в които водеше Ливърпул той спечели четири трофея.

Домакините стигнаха до успеха въпреки че играха без контузените Стивън Джерард и Джейми Карагър и нападателя Фернандо Торес, който бе освободен, тъй като съпругата му раждаше. Това принуди мениджърът Рой Ходжсън да заложи на нетипичната двойка нападатели Давид Н'Гог и Райън Бабел.Двамата обаче се разписаха между 14-ата и 16-ата минута, за да предопределят изхода от двубоя.

Вила, който имаше само две победи в досегашните си 10 мача в лигата под ръководството на Улие, допусна и трети гол в 55-ата минута, когато Макси Родригес се възползва от подаване на Н'Гог, за да завърши брилянтна контраатака.

С успеха червените се изкачиха от 12-о на 8-о място и са само на две точки от Топ 6.

Испанският вратар Пепе Рейна пък не допусна гол и така запази 100-ата си чиста мрежа в елита в 198-ия си мач в Премиършип. Досегашният рекордьор в това отношение беше Рей Клемънс, който се нуждаеше от 217 мача, за запише стотната си чиста мрежа.

Рейна пък е 11-ият страж в историята на Висшата лига с подобно постижение и само Петер Чех от Челси го е направил за по-малък брой срещи от него.